Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

31.03.2020

  • İMSAK 05:00
  • GÜNEŞ 06:23
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:26
  • AKŞAM 19:13
  • YATSI 20:31

Yorganla parktaki bankta yatan yaşlı amcaya Aksaray Belediyesi sah...

1000 TL Sosyal Yardım Paraları 1 Nisan(yarın) ödenmeye başlıyor

Küçükbaş hayvan üreticileri, “Paramızı kaybedelim, insanlarımızı k...

62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 İlave Atama Gerçekleştirilecek

Akaryakıtta çifte indirim bekleniyor

“2 Milyon 111 Bin Haneye 1000'er Lira Destek Kapsamında İlk Ödemel...

Aksaray Valiliği:Market ve pazar yerlerine çocuklar alınmayacak

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

AK Parti İl Başkanları toplantısı video konferans yöntemiyle gerç...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Olağan Ortak Meclis Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi

OLAĞAN ORTAK MECLİS TOPLANTISINDA 2019 YILI DEĞERLENDİRİLDİ

Aksaray Valisi Ali Mantı başkanlığında Altuntaş Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası Aksaray için yapılan ve yapılması gereken yatırımlar, sorunlar ve önerilerle ilgili bilgilendirme yapıldı. 


Toplantıda Aksaray’ın sorunları ile ilgili görüşler bildirilerek; sorun ve eksikliklerin birlik ve beraberlik içerisinde çözüm odaklı olarak değerlendirilip Aksaray için daha çok çalışılmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. 
Aksaray Valisi Ali Mantı, Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ve İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının da katılım gösterdiği toplantıda 2019 Yılı değerlendirildi.


Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, Aksaray’ın 2019 yılında gösterdiği birlik ve beraberliğin 2020 yılında da devam etmesi gerektiğini dile getirirken yeni yılın şehrimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. 


Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan “Aksaray Ticaret Borsası her zaman şehrin gelişmesini kendine amaç edinmiş, bu doğrultuda Aksaray’ın ekonomik sosyal kültürel ticari alanda kalkınması için projeler üretmiş ve hayata geçirmiştir. Çalışmalarımıza belirlediğimiz hedefler, yanımızda olan sivil toplum örgütleri ve kamu ile devam ediyoruz. Bu vesile ile protokol ve meclis üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.


Programda Aksaray sanayisi ve faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş ise yaptığı konuşmasında; “2019 yılında misyon, vizyon ve kalite hedeflerimizin revizyonunu gerçekleştirerek yeni bir anlayış içerisinde stratejik planımızı oluşturduk ve yeni yol haritamızdan yola çıkarak kendimize yeni amaçlar ve hedefler belirledik. Aksaray’ın ihracat kapasitesinin artırılması, şehrimizdeki yerleşik işletmelerinin kurumsallaştırılması ve finansal performansları ile markalaşma bilincinin artırılmasını, odamızın lider STK konumunun güçlendirilmesini ve lobicilik faaliyetlerinin artırılmasını yine aynı şekilde odamızın kurumsal kapasitesi ile birlikte, bilgilendirme ve projelendirme performansının artırılmasını kendimize amaç ve hedef olarak belirleyerek 2019 yılını geride bıraktık.  2020 yılında yeni projeler gerçekleştirerek Ortak Aklın Gücüyle İnşa Şehrimizi inşa etmeye devam edeceğiz “dedi.


Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’de Aksaray’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğuna bir kere daha dikkat çekerek Aksaray’ın Tarımsal ve Hayvansal verilerini paylaştı. Özkök, şehrin ekonomisinde tarım ve hayvancılığın ne denli öneme sahip olduğunu ifade ederek “ önceden elimizi taşın altına koyuyorduk bundan sonra ise tüm vücudumuzu koymamız gerecek” dedi.
Aksaray’ın tarımsal faaliyetlerde göstermiş olduğu başarıyı önümüzdeki yıllarda bu birliktelikle daha üst noktalara çıkarmaya devam edileceğinin altını çizen Özkök “Ben inanıyorum ki Aksaray’ımızın önü ve ufku çok açık. Başta biz yöneticiler olarak Aksaray da yaşamanın bir bedeli olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bundan sonra icat çıkarmaya bakalım, daha çok çalışalım, daha çok üretelim diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.


Belediye Başkanı Evren Dinçer’de programımın düzenlenmesinden dolayı Oda ve Borsa Başkanlarına teşekkür ederken, Aksaray Belediyesi olarak her zaman şehrimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceklerini dile getirdi. 


Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu toplantının amacına ulaştığını ve istişare ile tüm sorunların çözülüp Aksaray’a daha güzel hizmetler ve projeler ortaya çıkaracağını belirtirken “Hepimizin derdi Aksaray olmalı” dedi.


Aksaray’ın birlik ve beraberliğe her zaman ihtiyacının olduğunu ifade eden Aksaray Valisi Ali Mantı, çevre illere kıyasla Aksaray’ın her zaman önde olduğunu söyledi.
Vali Mantı “ Şehrimiz hem tarımsal anlamda hem de ekonomik anlamda çevre illerdeki insanların gıpta ile baktığı imrendiği ve aynı ivme ile devam eden bir ildir. Bu başarıların devamının sağlanması ve şehrimizin daha iyi yerlerde olması için birlik ve beraberlik ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Sivil Toplum Kuruluşlarının da ortak hedefler noktası hareket etmemiz gerekiyor. Bu gün burada olmamızı sağlayan Oda ve Borsa Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza teşekkür ediyorum “dedi.
Konuşmaların sonrasında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsasının Akademik Danışmanı, Aksaray Üniversitesi Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu, Aksaray’ın genel yapısı ile ilgili ekonomik verilerle sunum yaparak katılımcılara bilgi verirken, toplantı çekilen hatıra fotoğrafı sonrası son buldu.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com