Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Özhan Türemiş:Adli makamlarca da bilinen ve takibi yapılan bir komplonun dedikodusunu yaşamaktayız

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 |Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | gazete |Aksaray yerel haber | Haber Aksaray

İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığına 9 Haziran 2019 ‘da yeniden atanan İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş bugün İl Başkanlığı görevinden istifa etti. 2 yıl 5 ay boyunca hizmet verdiği partisinde görevine devam edeceğini bildiren Türemiş yaptığı yazılı açıklamada;

Kıymetli dava ve yol arkadaşlarım 

2017 Yılında Ülkemizin her açıdan nefes almaya ihtiyacı olduğu buhranlı günlerde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’le birlikte kalbinde vatan sevgisi olanlar ve ezilen toplumların sesi olarak ülkemizin üzerine güneş gibi doğmak üzere, aylardan son bahar olmasına rağmen her sonun yeni bir başlangıçolduğunu bildiğimiz bir anda Aksaray’da İYİ Parti Kurucu İl Teşekilatımız ile birlikte “Türk siyasetinde artık iyi ve cesur insanlar var” diyerek yola çıktık. 

Geçen 4 yıllık süre içinde Aksaray il, ilçe, belde teşkilatlarımız ile uyum içinde kısa zamanda çok güzel işler başardık. Bu kutlu yolculuğumuzda her türlü hakarete, tehdide, şantaja, kumpasa, iftiraya, başta Genel Başkanımız olmak üzere birçok dava arkadaşımız ve partilimiz maruz kaldı. Halkımızın her geçen gün artan İYİ’lere olan desteğinden güç alarak çıktığımız bu kutlu dava yolunda akla hayale gelmeyecek tuzaklar, kumpaslar kursalar da davamızdan dönmeyeceğimizi, tuzak kuruculara açık yüreklilikle dile getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi, İYİ’ler hareketi önümüzdeki süreçte kendisine kurulan tüm tuzakları, tuzak kurucuların başına geçirerek iktidar olacaktır. Ben inanıyorum ki İYİ ve cesur insanların yönettiği bu cennet vatan Türkiye’m rahat bir nefes alacaktır. 

Kıymetli Dava Ve Yol Arkadaşlarım, Sevgili Dostlarım

Yaklaşık 4 yıl sürdürdüğüm İYİ Parti İl Başkanlığı görevim sürecinde tüm teşkilatımız ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak, sokak sokak, hane hane dolaşıp 7’den 77’ye Aksaraylı hemşerilerimizle kucaklaştık. Aksaraylıların dertlerini kendimize dert edinerek 2018 Genel Seçimlerinde ve 2019 Yerel Seçimlerinde Partimizi Aksaray’da ve ülkemizde kimselerin bize şans vermediği dönemlerde en güzel noktalara çıkardık. Bu süreçte Aksaray İYİ Parti teşkilatımızın her ferdine sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum. 

Kıymetli Dava arkadaşlarım 
Hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki son aylarda adli makamlarca da bilinen ve takibi yapılan bir komplonun dedikodusunu yaşamaktayız.  Bu süreçte Aksaray İYİ Parti il, ilçe teşilatım ile bir toplantı yapıp yaşanan süreci partimizin tüm neferleri ile görüştüm ve yol arkadaşlarım şahsıma yapılan bu kumpası lanetleyip görevimde kalmam konusunda destek verdi. Hani güzel bir söz vardır, “Ağaç demiş ki baltaya ‘Sen beni kesemezdin, ama ne yapayım ki sapın benden’” Bu süreçte üzerime atılmaya çalışılan iftira ve kumpasın arkasındaki gerçeği hepimiz ve adli makamlar bilmekte olmasına rağmen, her zaman yanımda bulunan ve sonsuz destek veren Genel Başkanıma, Aileme  ama en önemlisi benim üzerimden her geçen gün büyüyen ve ülkemin tek kurtuluş çaresi olan partime zarar vermeye çalışanlara fırsat vermemek için İl Başkanlığı görevimden istifa etme kararını kendi öz irademle vermiş bulunmaktayım. 
Yola. Çıktığımız ilk günden beri Aile her şeydir diyerek İYİ Parti’nin omuz omuza mücadele veren gönüldaşlarının ne kadar büyük bir aile olduğuna dikkat çekmiştim. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Dışarıdan gelen her türlü kumpasa ve oyuna karşı dimdik ayakta ve güçlü olmaya devam edeceğiz. Bu istifa bir pes ediş değil, önderlik ettiğimiz teşkilatımızın daha hevesle ve daha fazla çalışmasına vesile olmak için alınmış bir karar. Teşkilatımın verdiği destek ve kuvvetle bu bayrağı benden sonra taşıyacak dostlarıma en yakın desteği yine ben vereceğim. 

Yaşanan bu süreçte Aksaray il, ilçe, belde teşkilatımın her ferdine, Genel Başkanımız Meral Akşener ve Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın Bey’e, istifa haberimi duyup şahsımı arayarak destek veren tüm siyasi parti il başkanlarımıza, dava arkadaşlarımıza, sevenlerimize ve  hatta sevmeyenlerimize sonsuz teşekkürler. 

Bilinmesini isterim.  Ben Aksaray İYİ Parti İl Başkanlığı görevimden istifa ettim. Partimin bir neferi ve üyesi olarak gönül verdiğim kutlu davamızın ve Genel Başkanızın hep yanında olmaya devam edeceğim. 

Anadolu’nun bu güzel ilinde yine hep birlikte omuz omuza, İYİ’ler ve cesur insanlarla yol yürüyeceğiz.  4 Yıllık süreçte; bir kasım ayında başladığım İYİ Parti İl Başkanlığı görevimi, yine bir Kasım ayında bırakıyorum. Her son bir başlangıçtır. Mevlam ne eylerse güzel eyler. Ben sizlerden razıyım. Allah da sizden razı olsun. Hakkınızı helal edin.