Bugün, 15 Nisan 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Polis ve jandarma tüm araçları durdurdu, tek tek ateş ölçtü

Polis ve jandarma tüm araçları durdurdu, tek tek ateş ölçtü

Korona virüs önlemleri kapsamında etkin bir mücadele sergileyen Aksaray polisi ve jandarması şehre giriş çıkış yapılan tüm karayollarını kapatarak tüm sürücü ve yolcuların tek tek ateşlerini ölçüyor.


Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan korona virüs kapsamında Türkiye’de de güvenlik ve tedbir çalışmaları hızla sürerken, her geçen gün daha çok bilinçlenen insanlar duyarlılıklarını, dikkatlerini artırarak devlet millet el ele etkin bir mücadele sergiliyor. Bu kapsamda ilk günden beri geniş güvenlik önlemleri alarak korona virüse karşı yoğun bir çalışma yapan Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ortaklaşa uygulamalar yaparak karayollarında ateş ölçüm uygulaması yapıyor. Aksaray – Ankara, Konya, Adana ve Nevşehir Karayollarında görev alan polis ve jandarma ekipleri karayollarındaki tüm geçişleri kontrol altına aldı. Tırdan otomobile kadar tüm araçları tek tek durduran polis ve jandarma ekipleri, sürücüler ve araçlarda bulunan tüm yolcuları tek tek ateş ölçümünden geçiriyor. Karayollarında hiçbir araç kontrol edilmeden yol verilmezken, ateş ölçümünden geçirilen sürücü ve yolcular araçları ile birlikte sorgudan da geçiriliyor. Yapılan uygulamalarda polis ve jandarma ekipleri sağlık alanında aldığı geniş güvenlik önlemlerinin yanı sıra uygulama noktasında da uzun namlulu silahlarla görev alan polis ve jandarma ekipleri bölgenin güvenliğini sağlıyor. 
Uygulamayı değerlendiren sürücü ve yolcular ise uygulamaların son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, uygulamaların tüm hızıyla devam etmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin sağlığı için çok önemli ve güzel bir uygulama yapıldığını belirten sürücüler, korona virüsü bir an önce atlatma temennisinde bulundular.