Bugün, 7 Mart 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Resmi gazetede yayımlandı! LC Waikiki'den Aksaray'a 3.65 milyar TL yatırım

Resmi gazetede yayımlandı! LC Waikiki'den Aksaray'a 3.65 milyar TL yatırım

LC Waikiki'den Aksaray'a  3,65 milyar liralık yatırım,4 bin 500 kişiye istihdam

Resmi Gazete'de yayımlanan Kasım ayı yatırım teşvik listesine göre LC Waikiki'nin Aksaray ili OSB  yatırımının büyüklüğü 3,65 milyar TL olacak. Yatırımla 4 bin 500 kişiye istihdam sağlanması öngörülüyor.Kasım ayı yatırım teşvik listesindeki şirketler arasında LC Waikiki Aksaray'a yapacağı 3.65 milyar liralık yatırım ve istihdam sayısı ile ilk sırada yer aldı.

3.65 Milyar TL yatırım,4 bin 500 İstihdam

Resmi Gazete'de yayımlanan listeye göre Kasım ayında yatırım teşviki alacak en büyük yatırım şirketin Aksaray'daki Organize sanayi Bölgesi'ne yapacağı yatırımı oldu. Şirketin söz konusu yatırımının büyüklüğü 3,65 milyar TL olarak açıklanırken, 4 bin 500 kişiye de istihdam sağlaması öngörülüyor.

Lojistik hizmetleri kapsamında beyan edilen yatırımın yılda 480 bin paletlik kapasitesi olacak. Yatırımda 175,3 milyon dolarlık ithal makine ve teçhizat kullanımı öngörüldü. Teşvikler kapsamında yatırıma sigorta primi işveren hissesi, yüzde 70 vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası gibi destekler sunulacak.

LC Waikiki merkez binasında yaklaşık 3000 kişi olmak üzere, 500’ü aşkın farklı pozisyonda Türkiye ve yurt dışında toplam 47,700'den fazla kişiye iş imkânı sunuyor

LC Waikiki altında birleşen Tema Holding ve Tema Mağazacılık ile 2023’e kadar Avrupa’nın en başarılı üç giyim markasından biri olma vizyonu doğrultusunda hareket ediyor. “İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonu ile yurt içinde ve yurt dışında ağırlıklı kendi mağazaları, yasal mecburiyetlerin olduğu ülkelerde ise franchise ortakları.ile büyümeyi sürdürüyor. Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde kurulan fabrikalar ile dünyanın önde gelen markalarının üretim ve ihracatına yönelik çalışmalara da devam ediyor. LC Waikiki 2020 itibariyle 22.6 milyar TL net satış, yaklaşık 50 bin istihdam, 845 milyon USD ihracat ve 1000’den fazla mağaza sayısına ulaştı.