Bugün, 9 Mayıs 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Salgın döneminde,OSB Bilim Teknik Koleji atölye ve laboratuvarlarını öğrencilerinin evine taşıyor

Salgın döneminde,OSB Bilim Teknik Koleji atölye ve laboratuvarlarını öğrencilerinin evine taşıyor

Salgın döneminin eğitim sektöründe en olumsuz etkilendiği alanlardan birisi de mesleki eğitim oldu. Öğrencilerimizin öğretmenlerinden önce görerek, sonra da yaparak ve yaşayarak uygulamalı şekilde öğrenmesi gereken mesleki beceriler için yüz yüze eğitimin önemi yadsınamaz. Salgın döneminde öğrencilerimiz atölye ve laboratuvar uygulamalarından mahrum kaldılar. Aksaray Osb Bilim Teknik Koleji olarak bu durumun doğurduğu dezavantajı en aza indirmek için öteden beri sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Uzaktan eğitim nedir ve nasıl yapılır, dijital öğrenme ve öğretmen, öğrenme stilleri başlıklı düzenlediğimiz eğitim ve gerçekleştirdiğimiz toplantılar ile öğretmenlerimizi buluşturmuş ve okulumuzun mesleki yönden güçlenmesini sağlamaya çalışmıştık. Bu çaba ve eğitimlerin sonucu olarak öğretmenlerimiz uzaktan eğitime hızla uyum sağlayarak mesleki verimliliklerini olabildiğince üst seviyelere taşıdılar. Bu çalışmalarımızı okul olarak sürdürmeye devam ediyoruz.  Yapmış olduğumuz senkron derslerimize öğrenci ders katılımlarımızı %70-%80 bandında istikrarlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Ayrıca senkron derslerin yanı sıra asenkron derslerimiz ile de interneti bulunmayan, takip edemeyen öğrencilerimize derslerinden geri kalmamaları adına ders kayıtlarımıza devam ediyoruz.

Çocuklarımız youtube kanalı üzerinden ya da okulumuz internet sitesi üzerinden istedikleri derse katılıp tekrar yapabiliyor, eksikliklerini tamamlayabiliyorlar. Ayrıca sosyal medya üzerinden oluşturmuş olduğumuz gruplar sayesinde de öğretmenlerine istedikleri vakit ulaşıp anlayamadıkları noktaları soruyor, soru çözümlerinde yardım alabiliyorlar.

Yeni yaptığımız çalışma ile de meslek derslerimizi  hem senkron olarak hem de asenkron olarak işlemekteyiz. Böylece öğrencilerimiz mesleki derslerinden eksik kalmayacak ve derslerimizdeki uygulamaları görerek, izleyerek mesleki yaşantılarına ekleyecekler.

Tek amacımız ; ÖĞRENCİLERİMİZ!

Okul Müdürü Hakkı Öztürker; “Pandemi sürecinin belki de en çok etkilendiği grup olan öğrencilerimiz için imkanlar dahilinde İl Milli Eğitim müdürlüğümüzün destekleriyle en az etkilenmiş olarak bu sürecin bitmesini ve sınıflarımızda öğrencilerimiz ile bir an önce buluşabilmeyi büyük biz özlemle, sabırsızlıkla beklemekteyiz.”