Bugün, 16 Nisan 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Şehir içi toplu taşıma araçları kullanan vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor

Şehir içi toplu taşıma araçları kullanan vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor

Aksaray Belediyesi, Koronavirüse karşı aldığı tedbirleri yoğunlaştırarak sürdürüyor. Daha önce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde seyahat etmeye hazırlanan yolcularda hes kodu uygulaması başlatan ekipler, şehir içi toplu taşıma araçları kullanan vatandaşların ateş ölçümlerini yapıyor.

Aksaray Belediyesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Koronavirüsüne karşı tedbir almaya devam ediyor. Halk sağlığını korumak için tüm kamu kurumları dahil, insanların yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte eden ekipler, şehir içinde otobüs bekleme durakları ve toplu ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ile özel halk otobüslerini düzenli olarak dezenfekte ediyor. 

Zabıta ekipleri, günün belli saatlerinde şehri içi toplu ulaşım araçlarını kullanan yolcuların ateş ölçümü yaparken vatandaşların otobüs içinde ve bekleme duraklarında sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda ikazda bulunuyor.

İnsanların sağlıklı seyahat edebilmesi için toplu ulaşım araçlarında belirli aralıklarda ateş ölçümlerinin yapılacağı bildirildi.