Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40

Araçlar durdurularak vatandaşların ateşi ölçülüyor

Evden çıkamayanların temel ihtiyaçları karşılanıyor

Bakan Selçuk: “Koronavirüsle Mücadele Kapsamında Evsizlere Konakla...

Bakan Selçuk: “2. Faz Sosyal Yardım, İhtiyaç Sahibi Farklı 2 Milyo...

Aksaray’da adliye ve cezaevinde korona virüs tedbirleri üst seviye...

Aksaray Emniyeti suçlulara göz açtırmadı

Aksaray'daki trafik ışıkları 'Evde kal' dedi

Başkan Altınsoy:Türkiye yeni hükümet sisteminin gücünü kullandı

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Şehit ve Gazi Aileleri 15 Temmuz Yemeğinde Buluştu

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Aksaray Valiliği tarafından  şehit aileleri ve gazilerimize yönelik akşam yemeği programı düzenledi.

 

/resimler/2019-7/15/0955058539815.jpg

 
Aziz Şehitlerimiz ile kahraman Gazilerimize ve ailelerine 14 Temmuz 2019 Pazar günü saat 18.30´da Aksaray Polis evinde  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında verilen yemeğe Aksaray Valisi Ali Mantı ve Eşi Işıl Mantı  ,Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve eşi ,Rektör Prof Dr. Yusuf Şahin, ,Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever,Adalet komisyonu başkanı Seyfullah Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Albay Fuat Anık, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, yargı mensupları , Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, daire müdürleri, Baro Başkanı Erhan Toprak, Şehit ve gazi dernek temsilcileri ,Aksaray Polis okulu Müdürü Niyazi Turgay,Defterdar Uğur Arslan  , Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri, Aziz Şehitlerimizin aileleri, Kahraman Gazilerimiz ve aileleri katıldı.
Vali Ali Mantı  yemek öncesinde masaları tek tek dolaşarak Aziz Şehitlerimizin ailelerine ve kahraman Gazilerimize ve ailelerine hoş geldiniz dedi. Yemek Kuran-ı Kerim tilaveti dinletisiyle devam etti.
 
/resimler/2019-7/15/0957057408447.jpg
 
Vali Ali Mantı ve Milletvekili Cengiz Aydoğdu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
 
/resimler/2019-7/15/1001529769870.jpg

Vali Ali Mantı yaptığı konuşmada

Sayın vekilim sayın davetliler İnancımıza göre şehitlik en yüksek mertebedir, Allahü Teâlâ Ayetinde Şehitler diridirler ancak sizler göremezsiniz demiştir.Bu 15 Temmuz Ahlaksız, terbiyesiz  darbe toplumumuzu bölmeye yönelik bir kalkışmadır. Biz nice darbeler gördük ama böylesi hiç olmadı,bu milleti birbirine düşürerek,kardeşi kardeşe düşürerek  sinsi bir şekilde hazırlık yaparak gelmişler  . Cumhurbaşkanımızın  önderliğinde ve çağrısıyla darbe engellendi ama çok büyük hasar vererek topluma çok büyük zarar vererek yılları heba etmiştir .Bize düşen bu  törenlerden ibret almak için bir vesile olmasıdır.  Bu kalkışma bundan sonra kendi değerlerimiz de kendi inanç değerlerimiz de kendi tarihimiz de kendi kökünüz de bizleri kandırmaya çalışacak en kutsal değerlerimizi alet ederek bizleri kandırmaya çalışacak olanlara  hangi hain düşünce altında olursa olsun hangi ad altında olursa olsun müsaade etmememizi bize öğretti, öğretmesi lazım . Çocuklarımızın aklı bir şekilde çelindi ,kandırıldı, kardeşlerimizin aklı bir şekilde çelindi kandırıldı, onların başındaki haine hiçbir şey olmadı yaşam tarzında değişiklik olmadı ama Bizim milletimiz bu konuda çok büyük ağır hasar gördü kalpler yaralandı parçalandı çok ciddi yaralanmalar oldu devlet olarak biz  maddi olan yaralarını sararız sarıyoruz sıkıntı yok ama manevi yaraların sarılması uzun süre alacak almaya da devam ediyor.

 Allah bir daha bu millete bu topluma böyle ahlaksız hain darbe girişimlerinden ya da her türlü teşebbüs eden ya da topraklarımıza göz koyan  düşmanlardan korusun.Rabbim bu ülke için şehit olan bütün şehitlerimize rahmet eylesin vatan için canını verenleri  cennetinden  mahrum eylemesin. Gazilerimize hayırlı ve sabırlı güzel sağlıklı ömürler versin çoluk çocuğumuzu milletimizi her türlü felaketlerden Rabbim korusun özellikle terbiyesiz ahlaksız girişim birliğimize ve beraberliğimize kasteden girişim olduğu için Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın birbirimizi birbirimize düşman etmesin dağılmayalım parçalanmayalım Çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağırdır, bugüne kadar ağır bedeller ödendi  yarın çocuklarımızın üzerinde de ödetmeye  çalışacaklar uyanık  duralım darbe girişiminden ve özellikle son derece Tehlikeli olan bizi bize benzeyen insanlar tarafından yok etmeye çalışan böyle ahlaksız darbe girişimlerine uğramamak için  15 temmuz anma etkinlikleri vesilesiyle  ibret almamız ders çıkarmamız gerek, birbirimize güvenmemiz şart, birliğimiz İnşallah bundan sonra güzel şeylere vesile olur.

 Tüm devlet ve milletimiz için kardeşlik ve duygularımızı artırmamız  lazım. şehitlerimize tekrar Allah´tan rahmet diliyorum Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum ailelerine bu vatan için değerli kardeşlerimiz Ablalarımız a büyüklerimize ve küçüklerimize Rabbim inşallah öbür tarafta da rahmetiyle muamele verecek devletimizin İnşallah her türlü imkanları ve şefkate eli  üzerinizde olacak hepinize teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum."dedi.

 

Konuşmaların ardından  yemeğe geçildi, ardından Aksaray  İl Müftüsü Cemalettin Bal´ın konuşması ve yemek duasından sonra program tamamlandı   Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı bu gecenin önemli misafirlerini uğurladılar.

 /resimler/2019-7/15/1002313242022.jpg

 

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com