Bugün, 9 Mart 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Soyduğu arabanın kapısını geri dönüp kontrol etti

Soyduğu arabanın kapısını geri dönüp kontrol etti

Soyduğu arabanın kapısını geri dönüp kontrol etti

Aksaray’da 3 arkadaşı ile hafif ticari aracı soyan ve kaçmak için en sona kalan hırsız soyduktan sonra kapısını kapattığı aracın kapısını “Kapandı mı?” diye kontrol etmek için kaçarken geri döndü. Hırsız aracın kapısını yüklenmek sureti ile iyice kapatarak olay yerinden kaçtı.
Olay, 11 Ekim sabaha karşı saat 04.00 sıralarında Çerdiğin Mahallesi 28. Cadde üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece saat 04.00 sıralarında 28. Cadde üzerinde yürüyen 4 hırsız araçların kapılarını tek tek kontrol etmek suretiyle hırsızlık için işe koyuluyor. Araç kapılarını kontrol eden ve açmak için kapıları zorlayan 4 hırsız, sahibinin kapılarını kilitlemeyi unuttuğu hafif ticari aracın kapısını açıyor. Araca ilk giren hırsız ele geçirdiği montu hemen gözcülük yapan diğer arkadaşına atarken, 3 hırsız bu sırada aracı adeta soyup soğana çeviriyor. Araçta bulunan tüm değerli eşya ve malzemeleri çalan hırsızlar bir bir araçtan çıkarak giderken, sona kalan hırsız giderken aracın kapısını kapattı. Kapının kapandığından emin olamayan hırsız birkaç adım gittikten sonra geri dönerek aracın kapısını tamamen kapanması için eliyle itti. Kapıyı kontrol eden hırsız da arkadaşlarının gittiği istikamete giderken tüm bu yaşananlar bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. 
Mahalle sakinlerinden Abdullah Deliaslan (35), “Bunlar 5 kişi grup halinde geziyor. Yani hareket halindeler. Kontrol yöntemiyle araçlara giriyorlar. Giremedikleri araçlara da zarar veriyorlar. Aynasına vuruyor veya kırıyorlar. Bu gibi olaylar buralarda çoğaldı. Burada park var. Parkta güvenlik kamerası istiyoruz. Mahallede bekçilerin daha fazla dolaşmasını istiyoruz” dedi.