Bugün, 25 Haziran 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Tam kapanma döneminde mezarlık temizliği ihmal edilmedi

Tam kapanma döneminde mezarlık temizliği ihmal edilmedi

 

 

Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Mezarlıklar Müdürlüğü tam kapanma döneminde kabristanlıkların bakımı ve temizliğini ihmal etmedi. Mezarlıklarda çevre düzenlemesi başlatan ekipler, kabirler arasında bulunan atıkları ve yabani otları temizledi.

COVİD-19 virüsünün bulaşıcılığını önlemek için ülke genelinde 29 Nisan tarihinden itibaren başlayan 2 haftalık tam kapanma döneminde Aksaray Belediyesi hiçbir hizmetini aksatmadan kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Tam kapanma dönemini fırsata çeviren Belediye ekipleri, alt yapıdan üst yapıya, ulaşımdan çocuk oyun ve dinlenme parklarının bakım, onarım ve temizliğine kadar birçok alanda çalışıyor.

Tam kapanma döneminde şehirde bulunan kabristanlıkların bakımını ihmal etmeyen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mezarlıkların genelinde bahar temizliği başlattı. Mezarlıklarda çevre düzenlemesi başlatan ekipler, ağaçlar budamasının yanında yabani ot temizliği yaparak kabirler arasında bırakılan atıkları topladı. 

 

Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; kabristanlıklarda çevre düzenlemesi ve bakım çalışmasının devam edeceğini, Bayram sonrasında kabir ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar için ferah ve temiz bir ortam hazırlandığı bildirildi.