Tecrübeli Siyasetçi Orhan Aydın, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Tecrübeli Siyasetçi Orhan Aydın, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Tecrübeli Siyasetçi Orhan Aydın, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Tecrübeli siyasetçi Orhan Aydın bugün düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti'den Aksaray Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı.

 

Orhan Aydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.


Sevgili Emekçi Dostlarım,
Karşınızda Aksaray siyasetinin  donanımlı, tecrübeli en eski aktif siyasetçisi olarak bulunuyorum. Akademik hayatımın ardından, kamu tecrübem, özel sektör başarılarım ve siyaset birikimleri ile  başarılara imza atmış olan bir kardeşinizim.
Pek çok kanaat önderinden, Aksaray severden, halkımızdan siyasete girmem yönünde davet aldım. Davet edenler haklıydılar; özellikle son çeyrek asırdır seçilenlerden çoğu, milletvekili olarak istediklerini alıp- alıp gittiler. Adları unutuldu. Şahsen ben yaptığım hizmetlerle yine buradayım, sizlerleyim.  Siyasetin üzerindeki tozları silkelemek üzere buradayım. Ben bilgi ve akıl ile dürüst siyaset yapan bir kardeşinizim. Siyasetin güven endeksini yükseltmek üzere buradayım. Siyaset meydanı boş değil; siyasetin meydanında halk oturur, millet oturur, gözlemler ve kendisinden birisine emaneti teslim eder. Bilgi, beceri ve projelerim ile milletin huzuruna çıktım. Çünkü ben sizi hiç yanıltmadım.

 

 

Öncelikle Türkiye ve Aksaray üzerinden siyasi projeksiyon yapmak istiyorum. Toplumda sahte değerlendirme ve star bolluğu yaşıyoruz. Star ile sahte starın farkı şöyle tanımlanabilir: star kesin çözümcüdür, çözüm ve  sonuç odaklıdır, projecidir.  Sahte star, sadece vaat eder, kriminal vakadır, her konuşması –cak, cek, -cağız, -ceğiz ile biter. Ne yazık ki, ortamlardaki sahte star bolluğu nedeniyle uzun bir süreden beri bütün vatandaşlarımız, ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Bu nedenle Ülkemiz en az on- on beş senedir bilinmezliğe savrulmaktadır.
Türkiye ve Aksaray siyasetine bir projeksiyon yapacak olursak;
Siyasi arenada görüntüsü olan ama içi boş, projesi olmayan, memleketin ve Aksarayın dertleri ile dertlenmeyen, şahsi hırs ve çıkarları için siyasette olanların bol olduğu zamanda yaşıyoruz. Bu sahte suretlerin her konuşması vaat, yapacağız-edeceğizler içeriyor ama memleket için, Aksaray için hizmette başarısızdırlar. Bu siyasi ahlaken yıpranmış oyuncular her yerde; bolca bulmak mümkün. Bu kişiler sebebiyle ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Gençlerimizin geleceğini öngöremiyoruz.

 

 

Toplum, derin bir sessizlik ve çaresizlik yaşıyor. Hanelerdeki yoksullukla beraber, toplum çok ciddi bir moral çöküntüsü içerisinde. Köylü, çiftçi, işçi, memur, esnaf ve ticaret erbabı çaresiz durumdadır. Emekliler, kadınlar, hane reisleri, işsiz insanlarımız ve üniversite öğrencilerimiz ekonomik sorunun tam ortasındadır. Aydınlar ve gazeteciler zindandalar. Gelecek kaygısı, güzel insanlarımıza gülmeyi unutturmuştur.


Benim siyaset anlayışıma göre; toplumdaki yoksulluğu yok edecek olan en büyük etken; adalet, özgürlük, sağlık, eğitim ve varlıkta eşitliktir. Ne yazık ki, varlıkta eşitlik bir yana; iktidar yandaşları hariç herkez yoksullukta eşit hale getirilmiştir. Aksaraylı sahipsizdir. Aksaraylıların yaşama standardını iyileştirmek üzere başarılı çalışmalar yapmış bir evladınız olarak, yaşananlar beni fevkalade endişelendirmektedir. Oysa insanlarımız, çok iyisini hak etmektedirler.

Aksaray ekonomisinin de  iktidar unsurları tarafından gösterildiği gibi olmadığını anlıyoruz: Aksaray, Türkiye genel yaşama endeksinde ne yazık ki 54. sıradadır. Önümüzde tam 53 vilayet var. (Eğitimde 57.,çevrede 70., sağlıkta 55., altyapı hizmetlerinde 69., konutta 57. sıradayız.
)(Kaynak TÜİK)


Bunlardan daha acı olan bir durum var ki, o da yaşam memnuniyeti sıralamasında ülke genelinde
17. sırada olmamızdır. Genel yaşama endeksinde 54. sıra gibi geri bir yerdeyiz. buna rağmen bu durumdan memnuniyetin Yüksek olması artık bu geri kalmışlığın ümitsizlikle birlikte normalleşmesi anlamına geliyor. Biz siyaseti vatandaşımıza, memleketimize ümit olmak için, çare olmak için yapmak istiyoruz.

 

 

Sevgili Hemşerilerim, Kıymetli Basın Mensupları

Aksaraylı hemşerilerim, Türkiye’nin en büyük cezaevinin Aksaray’a yapıldığını bilseler bile, mafyanın, uyuşturucu tacirlerinin, kadın satıcılarının, kan davası tetikçilerinin, gayrimenkullerine çökecek baronların, evlatlarını avlayan zehir tacirlerinin meydanı doldurduğunu gördüklerinde, iş işten çoktan geçmiş olacak. Cezaevi tuzağını engellemeyen ve hatta ses çıkaramayan milletvekilleri dâhil, bütün yetkililer Aksaray halkına karşı mesuldür. Çünkü bunlar Aksaray’ı ve Aksaraylıyı ciddiye almadılar. Ne yazık ki bu tavırları toplumda siyasetçiye güven endeksini daha da azaltmıştır.

Türkiye İhracatçılar Meclisinin Temmuz 2022’de açıkladığı İhracat İstatistiklerine göre Aksaray’ın 2022’de yaptığı toplam ihracat 130 milyon dolar. Türkiye’nin toplam ihracatı ise 130 milyar dolar. Yani Aksaray ülke ihracatının sadece 1000’de 1’ini yapabilmiş. Bunun nedenini sorgulamak lazım. (kaynak TUİK)


İYİ Parti olarak doğru önlemler alarak, ihracatı 3-5 katına rahatlıkla çıkarabiliriz. Aksaray’ın insanı
bunu hak ediyor.
İcra dairelerindeki dosya sayısı 31 milyonu aştı. 2022’de 344 kadın öldürüldü.245 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Daha geçen hafta altı yaşındaki Elif Nur, Eskişehir’de açlıktan ölü bulundu. 2022’de dünyada gıda fiyatları %1 gerilerken, Türkiye’de gıda fiyatları % 77 arttı (TÜİK). Buna mukabil ağırlığı Suriyeli sığınmacılara olmak üzere, 144 milyar dolar harcandı. İnsani yardım adı altında değişik ülkelere 72 milyar dolar aktarıldı. Beşli müteahhide ödenen 202 milyar dolar. Anadolu’nun boz topraklarının boz insanları, yine yoksulluğa itildiler.

Demem o ki; Türkiye kendine sıkışmış, Aksaray kendine sıkışmış, insanlar kendine sıkışmış. Yönetenler ise zihinsel geviş getirme sürecini yaşıyor. Sürekli olarak takılıp kalmışlar, kısır döngüdeler. Bunlar varsa, sürekli sorun var. Türkiye bunların elinden çıkış yolunu bulmak zorunda. Adeta geleceğimizi kara yazı yazıyorlar. Bu tür büyük toplumsal olaylar, son kullanma tarihi çoktan geçmiş siyasilerin gidişi, cesurların 2023’te iktidara yürüyüşü olarak tarihe geçecektir. Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk 1923’te yeni bir devlet kurmuş ise, 2023’te de Meral Akşener Anatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş varlığına yeniden imza atacaktır. İşte o sene bu senedir.

İnsanların binlerce yıldan bu güne kadar hayatları pahasına getirdikleri hukuk, sosyal adalet, emeğin hakkı, özgürlük gibi haklarını gerilettiler. Milletimizi sosyal narkoz çeşitleri ile uyutanlar gidecek, milletimizi taçlandıranlar iktidara gelecek diyoruz. Sözün millette olduğu bir siyaset
sahasına ve iktidara çok az kaldı. İYİLER iktidara geldiğinde ülkemiz bugünkü pansuman tedavilerle
Yönetilmeyecektir.

Adım Adım Aksaray Programım kapsamında iki seneye yakın bir süredir “Anlat Aksaray” formatı dâhilinde ilimizin her karış toprağını gezmekteyim. Dinlediğim binlerce vatandaşımız, oy verdikleri kişilerden şikâyet etmektedirler. 
Sevindirici olan ise vatandaşlarımız, “patron benim.” demeye başlamışlar; iyiler içinden en iyi adaylara oy vereceklerini dile getirmektedirler. 
Adaletsizliği ve yoksulluğu sorgulayanların sayısı, ilk genel seçimde, yeni ve İYİ bir iktidar çıkaracak sayıya ulaşmıştır.
Izzetbegoviç’in sözünü çok seviyorum: “Dünyayı değiştirecek olan işte bu eylemdir
İYİ Parti olarak iktidara talibiz. Yüz- yüz elli milletvekili bizim için hiçtir. Aksaray’da iki vekil çıkarmak da bizim için hiçtir; çok daha fazlasına talibiz. Zaferle çıkacağımız Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Genel Seçimden sonra, Yerel Seçimlerin  galibi de bizler olacağız.
Genel merkezimiz, iktidara geldiğimizde, pek çok başarı öyküsüne imza atmış olan dört bin civarında teknokrat ve bürokrata “hazır olun, bizim şarkımız yeni başlıyor.” daveti yapmıştır. Dört bin civarındaki teknokrat ve bürokratın ortak özelliği; liyakatli olmaları, ülkemizi ve milletimizi sevmeleri, görev ahlakına sahip, dürüst ve dünya konektörünü iyi biliyor olmaları, ülkemizin gerçek aydını olmaları, Cumhuriyet Türkiye’sinin değerlerini içselleştirmiş olmalarıdır.
Biz İYİ Partililer, Milletimizi uyandırma servisiyiz. Asıl olan vatandaşlarımızı İYİ bir iktidara ulaştırmaktır. Asıl olan halkımıza özlediği iktidarı sunmaktır. Biliyoruz ki ülkemiz, çok zor tarihi bir dönemden geçiyor. Millet kararını vermiştir. Milletin umudu cesurlar hareketinin Lideri Sayın Meral Akşener’dir.

 

Aksaray’ımızı rastlantısal yaşantıdan çıkarmak gerekmektedir. Vatandaşımızın süresi bir türlü dolmayan boş vaatlerle oyalandığı dönem artık sona ermelidir. Aksaray’ı bu yanlış sarmaldan çıkarmak bizim için hiç de zor değil. Ekonomik olarak çok deneyimli bir kadro ve programa sahibiz. Siyaset, insana sevgiyle dokunma sanatıdır. Teşkilatlarımız ve mensuplarımızla bunu yapıyoruz ve bu nedenle birlikte başaracağız.
İYİ Parti olarak hem Türkiye’nin ve hem de Aksaray’ın dirilişini başlatmaya ant içtik. Böyle gelmiş, lakin böyle gitmez. Bizim Aksaray’ımız, Türkiye’nin ve dünyanın neresinde güzel bir hizmet varsa, ona layıktır. Yakından tanıdığınız bir kardeşiniz olarak size söz veriyorum; Allah’ın izniyle bütün İYİ ve hayırlı hizmetleri birlikte başaracağız.

Değerli Arkadaşlarım,

İYİ Parti bir merkez partisidir. Demokrat, milliyetçi ve kalkınmacı   bir partidir. Siyasette merkez; makul olmaktır. Asla parti ayırımı yapmadan herkese hizmet etmeye talibiz. Geçmişte oyunu hangi partiye vermiş olursa olsun, her bir vatandaşımızın gönlümüzde yeri vardır. Ayrıştırıcı olmayacağız. Ayrıştırıcı dilin tuzağına düşmeyeceğiz. Birleştirici olacağız. Siyaset münafıklıkları, tuzaklar, iftiralar, kumpaslar bizi yolumuzdan alıkoyamayacak.

Saygıdeğer Basın Mensupları,
Gönlümüzün başkenti Aksaray’a yapılması gereken bütün hizmet ve üretim dalları ile ilgili projelerimi ve detaylarını, ileride yapacağım geniş kapsamlı aday tanıtım toplantımızda sizlerle ve hemşerilerimle paylaşacağım. Bu tanıtım toplantısında, birçok mega projemin hizmet alanı, kaynağı, uygulamaları ve İYİ Parti Programlarına uygunluğu bütün detayları ile sizlere sunulacaktır. Toplantımıza  iştirak edecek olan pek çok üst düzey teknokrat, açıklamalarıyla projelerimize destek vereceklerdir. Aksaray için işte o zaman efsane 2023 başlamış olacak…
Aksaray’ı, Türkiye’yi ve dünya konjonktürünü yakından takip eden bilgi birikimimle, insana olan sevgimle İYİ PARTİ Aksaray Milletvekili Aday Adayı olduğumu arz ediyorum.
Prensibim odur ki; ne kimsenin hakkını yerim, ne de kimsenin hakkımı yemesine izin veririm. Liderimiz Sayın Meral Akşener’in ortaya koyduğu Tüzük ve Parti Etik Değerleri doğrultusunda Aksaray’ın kıymetli desteğini de yanıma alarak kutlu bir davanın, davaya adanmış yolcusuyum.

İnsan haklarına ve emeğe olan saygım, maddi ve manevi değerleriyle kıymetli olan topluma olan sevgim, millet yolundaki mücadeleme güç vermektedir. Çünkü “Cesaretin yoksa, zafer de yoktur.”

Allah’ın izniyle İYİ ve varlıklı günler göreceğiz. Çok az kaldı. Türk Milletinin kutlu iktidar yürüyüşü hayırlı olsun.
Teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

 

 Cumartesi 13 ° / 3 °
Pazar 14.8 ° / 4.5 °
Pazartesi 13.4 ° / 5.7 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri