Bugün, 4 Mart 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Umut Umut Veriyor

Umut Evi Umut Veriyor

Aksaray´lı Hastalar İlgiden Memnun

Özellikle Aksaray ve Şehir dışından tedavi amaçlı Konya´ya gelen misafirleri de unutmayan Selçuklu Belediyesi, Umut Evi´nde kanserli hastaları ve ailelerini ağırlıyor. 2000 m² alana sahip 45 m²´lik 32 odadan oluşan tesis, Konya dışından gelen kanserli hasta ve yakınları için ücretsiz hizmet veriyor. Umut Evi bünyesinde yiyecek, barınma ve sosyal ihtiyaçları karşılanan hastalara aynı zamanda uzmanlar tarafından psikolojik destek de veriliyor. Yılda ortalama 300 hasta ve refakatçisini ağırlayan Umut Evi´nde, kanser hastaları tedavi gördükleri hastanelere ücretsiz taşınıyor. Düzenlenen çeşitli etkinliklerle hasta ve refakatçilerine moral veriliyor.

Selçuklu Umut Evi´nde refakatçisi ile birlikte konaklayan Aksaray´dan Hasan Şahin, yapılan hizmetin şehir dışından gelen hastalar için çok kıymetli olduğunu ifade ederek, ?Aksaray´dan kanser tedavisi için geldim ve yaklaşık 2 aydır Selçuklu Umut Evi´nde kalıyorum. Burada sanki evimizdeymişiz gibi yardımcı oluyorlar. Bu hizmeti düşünen ve bizlere çok yardımcı olan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay´a teşekkür ediyorum. Burada her konuda bizimle ilgilenen personel arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun? dedi.

Konya´ya tedavi için gelen hastalar ve hasta yakınlarının Umut Evi´nde kendilerini evlerinde hissettiklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ?Umut eviyle amacımız kemoterapi, radyoterapi gibi ayakta tedavi gören vatandaşlarımızın tedavilerinde devamlılığı sağlamak, moral desteği vermek, hasta ve hasta yakınlarına idari işlemlerle ilgili yardım sağlamak ve hasta bakımını bir basamak daha öteye taşımak. Umut Evi´nde 32 süit dairemizde tedavi gören misafirlerimizi ağırlıyor ve Konyalıların ev sahipliğini dışarıdan gelen hemşehrilerimize hissettirmeye çalışıyoruz ? dedi.