Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

31.03.2020

  • İMSAK 05:00
  • GÜNEŞ 06:23
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:26
  • AKŞAM 19:13
  • YATSI 20:31

Küçükbaş hayvan üreticileri, “Paramızı kaybedelim, insanlarımızı k...

62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 İlave Atama Gerçekleştirilecek

Akaryakıtta çifte indirim bekleniyor

“2 Milyon 111 Bin Haneye 1000'er Lira Destek Kapsamında İlk Ödemel...

Aksaray Valiliği:Market ve pazar yerlerine çocuklar alınmayacak

Aksaray'da otobüslerle kente gelen yolcular sağlık kontrolünden g...

Yaşlıların ve kronik hastalığı olanların ihtiyaçları karşılanıyor

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

AK Parti İl Başkanları toplantısı video konferans yöntemiyle gerç...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Vali Ali Mantı ilk düdüğü çaldı!55 çarşı ve mahalle bekçisi görevlerine başladı

Gece Kartalları görevlerine başladı

 

 Aksaray´a ataması yapılan 70 Çarşı ve Mahalle Bekçi adayından,Eğitimlerini tamamlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımız bugün İl Emniyet Müdürlüğü´nde düzenlenen "ilk düdük"programının ardından  görevlerine başladılar.

/resimler/2019-2/26/1959571186120.jpg

Düzenlenen programa Aksaray Valisi Ali Mantı,Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı,Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever,İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ,İl Jandarma Komutanı Fuat Anık ve protokol üyeleri katıldı.Düzenlenen programda ilk düdüğü Vali Ali Mantı çalarak,Çarşı ve Mahalle Bekçilerine görevlerinde başarılar diledi. İşlemleri tamamlanan 15 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayı ise bugün Ankara/ Elmadağ Şehit Mustafa BÜYÜKPOYRAZ Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerine başladılar. Eğitimlerini  tamamladıktan sonra 15 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayının da planlamasının yapılacağı açıklandı.

55 Çarşı ve Mahalle Bekçi adayımızın 46´sı il merkezi,  9´u ise 3 ilçemizde (4 Ortaköy, 3 Sultanhanı, 2 Eskil) istihdam edildi.

 

/resimler/2019-2/26/2005548536870.jpg

Programda konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ şu ifadelere yer verdi;

 

Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Başsavcım, Protokolümüzün Değerli Üyeleri, Basınımızın Güzide Mensupları ve Kıymetli Meslektaşlarım.

 

      Dün Sayın Valimiz Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin göreve başlamaları ile ilgili, hem arkadaşların moral ve motivasyonu hem de çok uzun bir aradan sonra emniyet teşkilatına alımı yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin vatandaşlarımıza tanıtılması açısından tören tertip edilmesi yönündeki talimatları üzere bu programı icra etmiş bulunmaktayız.

  772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca son dönemde gerçekleşen istihdamlarla yeniden işlerlik kazandırılan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu´nda 2008 yılında yapılan değişiklikle Emniyet Hizmetleri sınıfına aktarılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin, önümüzdeki dönemde kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimize yardımcı mahiyette daha yoğun ve aktif görev  ifa etmeleri amacıyla İçişleri Bakanlığımızca 10.500 kadro tahsis edilmiş ve illerimize planlaması yapılmıştır.

  Polis Akademisi Başkanlığının koordinesinde oluşturulan komisyonlar marifeti ile alım süreci başlatılmış, mülakat ve yazılı sınavdan sonra asil ve yedek olarak kazanan adaylardan güvenlik soruşturması ve sağlık raporları olumlu sonuçlanan 70 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımızın ataması  yapılmıştır.

Eğitimlerini tamamlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımız bugün itibarı ile görevlerine başlamışlardır. İşlemleri tamamlanan 15 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayı ise bugün Ankara/ Elmadağ Şehit Mustafa BÜYÜKPOYRAZ Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerine başlamışlardır.

      Bugün burada eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi adayımızın 46´sı il merkezi,  9´u ise 3 ilçemizde (4 Ortaköy, 3 Sultanhanı, 2 Eskil) istihdam edilmiştir.

        Sevgili meslektaşlarım;

  Sizlerle ilgili çok olumlu duygulara sahibim. Teşkilatımıza yeni bir can ve yeni bir nefes kattınız. Bu kadronun Emniyet Teşkilatına katkı sağlayacağına inancım tamdır.

Geçmişte Çarşı ve Mahalle Bekçileri çok önemli görevler ifa etmişler, mahallelerde vatandaşlarımızın güvenini kazanarak topluma kendilerini kabul ettirmişlerdir.

Görev yaptığınız mahallelerde kendinizi kabul ettirmek ve sevdirmek sizlerin elindedir. Sizlerin duruşunuzdaki vakar, üslubunuzdaki samimiyet, görev anlayışınızdaki kararlılık, davranışlarınızdaki dürüstlük ve tutarlılık vatandaşlarımızın nezdinde sizlerin övünç madalyalarınız olacaktır. Özellikle geceleri sokaklarda varlığınızla ciddi bir boşluğu doldurmuş olacaksınız.
Unutmamalıyız ki, bizler; Halka Hizmet Hakka Hizmettir düsturu ile çalışıyoruz. Bu şehrin çocukları olarak teşkilatımıza ve şehrimize farkındalık katacaksınız, sizlerin gecenin bir yarısında mahalle arasında çalacağınız bir düdük sesi ile vatandaşlarımıza kendilerini daha da güvende hissettirerek huzur ve güven içerisinde istirahat edebileceklerini anlatan bir işaret olduğu gibi; aynı zamanda milletimizin can ve malına tasallut edenlere de gözdağı olacaktır!

Çünkü bizler, temelde halkımızın canı yanmadan önce yapılması gerekenleri uygulayarak asıl hedefimizin suçun önlenmesi olduğunun bilincindeyiz. Bütün gaye ve hedefimiz öncelikle halkımızdan aldığımız destekle ve kanunlar çerçevesinde suçun önlenmesi, suç ve suçlu ile etkin bir şekilde mücadele etmektir.

Değerli mesai arkadaşlarım ;

Suçlularla mücadele ederken kanuni hakkınız doğduğunda, yetkinizi kullanmakta asla tereddüt  etmeyin. Mevzuata hâkim olun, mevzuatı iyi bilirseniz, öz güveniniz daha yüksek olur ve görevinizde başarılı olursunuz.

Görevinizi yaparken vatandaşlarla asla ve asla polemiğe girmeyin, yorum yapmayın, sadece ve sadece görevinizi yapın !

Şu anda herkesin gözü sizlerin üzerinde olacak, unutmayın ki sizleri takdir edecek ve not verecek olanlar, hizmetle mükellef olduğumuz vatandaşlarımızdır. Görevinizi ifa ederken iki eldiven takın. Birisi pamuk, diğeri çelik eldiven. Masumları ve mazlumları korurken pamuk eldiveni, zalimlere karşı verdiğiniz mücadelede çelik eldiveni takın.

Masum, suçsuz ve kurallara uyan vatandaşlarımıza karşı Devletin şefkatli yüzünü, suçlulara ve zalimlere karşı da Devletin sert ve otoriter yüzünü göstereceksiniz. Sorumluluk sahanıza ve görevli olduğunuz mahallelere adeta bir GECE KARTALI gibi hakim olacak ve buraları güvenli hale getireceksiniz.

Bu vesileyle; ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize, emeklilerimize, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, katılımlarınız için siz değerli misafirlerimize şükran ve saygılarımı sunuyorum.

    Allah yar ve yardımcımız olsun.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com