Bugün, 9 Mart 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Vali Hamza Aydoğdu: “Sanayide, Tarımda, Teknolojide, Eğitimde, Kültürde Aksaray Üniversitesinin İmkânlarından Faydalanmalıyız”

Vali Hamza Aydoğdu: “Sanayide, Tarımda, Teknolojide, Eğitimde, Kültürde Aksaray Üniversitesinin İmkânlarından Faydalanmalıyız”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu önderliğinde Kamu Kurumları, Mesleki Birlik ve OSB temsilcilerinin katılımıyla Aksaray’ın sahip olduğu potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için istişare toplantısı düzenlendi. 

Aksaray Üniversitesinde düzenlenen toplantıda şehrin imarı konusunda farklı alanlarda yapılması gereken çalışmalara ASÜ’nün verdiği ve verebileceği katkılar değerlendirildi. 

Toplantının açılışında konuşan Vali Aydoğdu, ASÜ’nün Aksaray’ın dünyaya açılan kapısı olduğunu belirtti. Kentin tarım, sanayi, kültür, turizm ve diğer alanlardaki potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilebilmesi ve yapılan işlerde başarı sağlanabilmesi için ciddi bir eğitim altyapısına ihtiyaç olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu, “Çok güzel bir üniversitemiz var ve Sayın Rektörümüz de çok başarılı çalışmalar yapıyor. Hepimiz Aksaray için varız. Biz, Üniversitemizle de birlikte bir vücudun parçaları gibi ‘Birbirimize nasıl destek oluruz, Üniversitemizden nasıl istifade edebiliriz, Aksaray’a kısa, orta ve uzun vadede nasıl katkı sağlayabiliriz?’ gibi konuları konuşmak için bir araya geldik. Farklı birimlerde çalışıyor olabiliriz ama hedefleri ayrı olan kurumlar değiliz” dedi. 

Üniversitenin bilgi birikimi kabiliyetleri önemini vurgulayan Vali Aydoğdu: “Üniversitenin burada olması bizlere güç verir. ASÜ’nün bugün inanılmaz imkânları, teknolojiyle entegre bir altyapısı var. Bizim yapmamız gereken kültürde, eğitimde, ziraatta, tarımda, sanayide, teknolojide ASÜ’nün tüm imkânlarından faydalanmak. Artık bir alanda yetkin olmak yetmiyor; multidisipliner olmak gerekiyor. Bilginin değişim hızı saniyelere indi. Kendimizi değiştirip dönüştürmezsek ve gelen nesle uyum sağlayamazsak, zaman iki yıl sonra bizi kıyıya vurur. Biz, bilimin emrindeyiz. Üniversitede olan her şey bizimdir. Biz bunları alacağız ve eğitimde, tarımda, ticarette, Organize Sanayi Bölgesi’nde bilgiden istifade edeceğiz” dedi. Aydoğdu, ortaya çıkan çalışmalara katkılarından dolayı Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’e ve ekibine teşekkür etti. 

Valimizin Çizdiği Vizyonu Çok Değerli Buluyoruz - 

     ASÜ Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin ise yaptığı değerlendirmede düzenlenen toplantının da son derece kıymetli olduğunu ve Vali Aydoğdu’nun çizdiği vizyonu çok değerli bulduklarını söyledi. Rektör Şahin, “Birlikte çalışan insanların eşgüdüm içinde ve aynı vizyonda hareket etmesi anlamlı işlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. Her fırsatta da söylediğimiz gibi ASÜ’nün sahip olduğu imkânlar şehrin hizmetindedir. Biz, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen her konuda çalışmaya, üretmeye, işlere katkı sunmaya hazırız” dedi. 

Aksaray Belediyesi, ASÜ, Kamu Kurumları, Mesleki Birlik ve OSB temsilcilerinin yer aldığı toplantıda, şehre dair üretilen çalışmalara Üniversite’nin sunabileceği katkılar değerlendirildi, katılımcılar görüş ve taleplerini aktardı.