Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

04.08.2020

  • İMSAK 04:06
  • GÜNEŞ 05:42
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:44
  • AKŞAM 19:58
  • YATSI 21:28

Vatandaşın kurban pazarlığını vali Aydoğdu yaptı

Vatandaşın kurban pazarlığını vali Aydoğdu yaptı

Aksaray’da canlı hayvan pazarını denetlemeye giden Vali Aydoğdu alıcı ve satıcı arasında pazarlık yaparak kurbanlıkları sattı.  


  Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile birlikte canlı hayvan pazarını denetlemeye gitti. Burada denetimleri kontrol eden ve üreticilerle görüşen Vali Aydoğdu daha sonra alıcı ve satıcılar arasında pazarlık yaptı.

 

Anlaşmakta güçlük çeken müşteri ve üreticilerin arasına giren Vali Aydoğdu, hem üretici hem de müşteriyi kırmadan orta fiyatlara kurbanlık hayvanları sattı.
  Burada bir açıklama yapan Vali Aydoğdu, canlı hayvan pazarını denetlediklerini belirterek, “Aksaray’daki kesilecek kurbanlıkları kontrol ettik. Aynı zamanda alınan tedbirleri yerinde gördük. İnsanlarımız kendi özgür iradeleri ile kurbanlarını alıyorlar, pazarlık yapıyorlar. Bizde birkaç pazarlığa ara buluculuk yaptık. Güzel bir şey. Kurban Bayramı bizim dinimizin emrettiği güzelliklerden birisi. Burada insanlarımız aşk ile şevk ile kurbanlarını alıp ya kendileri kesiyorlar ya da bağışta bulunuyorlar. Allah nice Kurban Bayramlarına hep birlikte al bayrağımızın altında bu cennet vatanımızda birlik ve beraberlik içerisinde girmeyi bizlere nasip etsin” dedi.