Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.08.2020

  • İMSAK 04:15
  • GÜNEŞ 05:48
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:42
  • AKŞAM 19:50
  • YATSI 21:17

Vefa Sosyal Destek Gurubu Aksaray’da çalışmalarını sürdürüyor

Vefa Sosyal Destek Gurubu Aksaray’da çalışmalarını sürdürüyor

65 yaş üstü ve kronik hastaların sokağa çıkma sınırlandırmasının ardından kurulan ve yaş sınırını aşan vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayan Vefa Sosyal Destek Gurubu Aksaray ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Aksaray’da 65 yaş üstü vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayan Vefa Sosyal Destek Gurubu ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gelen yardımları alarak grup halinde kentteki ihtiyaç sahibi ve yaşlı vatandaşlara ulaştıran ekip 2. tur çalışmalarına başladı.

Verenel Derneği Aksaray Şube Başkanı Serdal Seyirden, dernek tarafından toplanan yardımların Vefa Sosyal Destek Gurubuna teslim edildiğini belirterek, “Verenel Derneği olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Valimiz Ali Mantı’nın duyurularına kulak vererek 2. Tur yardımlarımızı şu an Vefa Sosyal Destek Gurubu koordinatörü olan AFAD İl Müdürümüze teslim etmek üzere buraya geldik” dedi.
Vefa Sosyal Destek Gurubu Koordinatörü ve AFAD Müdürü Cezmi Türkmen ise, “Aksaray Valiliğimizin himayesinde AFAD Müdürlüğümüzün koordinesinde kurulan ve 27 Mart’tan itibaren hizmet veren Vefa Sosyal Destek Grubumuz çalışmalarını devam ettiriyor. Bizim amacımız 65 yaş üstü yalnız yaşayan kimsesi olmayan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, gıda, ilaç, maaş çekimi veya para yatırma gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Şimdiye kadar bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Sayın valimizin talimatı ile ihtiyacı olan, fakir durumda olan, maddi güçlük çeken vatandaşlarımıza da Verenel Derneğimizin getirmiş olduğu gıda paketlerini dağıtıyoruz. Diğer STK’larımızın getirdiği gıda paketlerini ücretsiz bir şekilde teslim ediyoruz” dedi.
Bağışta bulunan iş adamı Murat Yarız, “Biz iş adamı olarak vefa sosyal destek gurubuna 2. tur gıda kolilerimizi getirdik. Bu vesile ile bize destek olan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bu gıda kolilerimizin hepsi ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılmak üzere inşallah tekrar dağıtıma çıkacak” dedi.