Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Yolcu otobüsü yandı

Yolcu otobüsü alev alev yandı

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | gazete | Aksaray yerel haber | Haber Aksaray

Yolcu otobüsü alev alev yandı

Seyir halindeyken aniden yanmaya başlayan ve kısa sürede alev topuna dönen yolcu otobüsünden 36 yolcu ve 3 mürettebat faciaya ramak kala kurtuldu. Alev alev yanan ve zaman zaman patlamaların yaşandığı o anlar yolcular tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.


Yangın, Aksaray – Nevşehir Karayolu Alayhan Köyü girişinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Kayseri Antalya seferini yapan 36 yolcu ve 3 mürettebatın bulunduğu Halil A. (58) yönetimindeki 38 ZA 333 plakalı yolcu otobüsü Aksaray’ın merkeze bağlı Alayhan Köyü girişine geldiğinden aniden motor kısmından yanmaya başladı. Motor kısmında alevleri fark eden şoför otobüsü hemen sağa çekerken otobüs bir anda alev topuna döndü. Korku dolu anların yaşandığı yangında yolcular can havliyle kendilerini otobüsten aşağıya atarken adeta son anda kurtuldular.

Yangın yolcular tarafından 112 Acil Çağrı merkezine bildirildi. Bu sırada karşı şeritte bulunan petrol istasyonu görevlisi yangın söndürme tüpleriyle yangına müdahale etti. 8 ayrı yangın tüpünün yetersiz kaldığı yangına bu kez de otoyol şantiyesi yetkilileri müdahale etti. Yangını görüp şantiyedeki su tankerini alarak hemen olay yerine gelen şantiye yetkilileri yangını söndürmeye çalıştı. Vatandaşların yangına müdahale sırasında otobüste zaman zaman patlamalar yaşandı. Su tankerinden müdahale yangını biraz hafifletirken, ihbarın ardından kısa sürede olay yerine gelen Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri ve jandarma ekiplerinin karayolunda geniş güvenlik önlemleri aldığı yangında otobüsün içi tamamen yanarak kül olurken yan ve arka kısmında da geriye sadece iskeleti kaldı.
Yaşanan olayı anlatan otobüs yolcusu yaşında Yunus Emre Çalışkan(16), “Ağabey Kayseri Antalya yolundayız. Aksaray tarafına geldiğimizde arkadan bir duman yükseldi. Baktım herkes panikledi, ben sakice herkesi çıkartmaya başladım. Sakin olun falan dedim. İndik ağabey, sonra bir anda dumanlar çıkarken patlamaya başladı ve alevler yükseldi” dedi.